Huolta pidetty ja käytössä oleva Solifer 550GLT asuntovaunu etsii uutta omistajaa.
Se on 219 cm leveä ja pituus 742cm omapaino on 1020 kg. Tämä vaunu on hyvä ensivaunu kokemattomallekin kuskille.
Vaunun keulassa on ruokaryhmä jonka saa parisängyksi, sohvaryhmän alla on tavaratila. So...Lue lisää »
Huolta pidetty ja käytössä oleva Solifer 550GLT asuntovaunu etsii uutta omistajaa.
Se on 219 cm leveä ja pituus 742cm omapaino on 1020 kg. Tämä vaunu on hyvä ensivaunu kokemattomallekin kuskille.
Vaunun keulassa on ruokaryhmä jonka saa parisängyksi, sohvaryhmän alla on tavaratila. Sohvan kankaat on uudellen päällystetty ja käytetty paloturvallista ja kulutusta kestävää julkisen tilan kangasta, joten se on erittäin helppo pitää puhtaana. Pöytä on sohvaryhmän keskiössä. Se on helppo laskea sänky tasoon, mikäli sohvaryhmästä haluaa tehdä lisävuoteen. Takatilasta löytyy parivuode sekä esiin taitettava parvisänky (lapsen kantava). Nukkumapaikkoja 6höl.
Vaununssa on paljon säilytystilaa lokeroissa ja kaapeissa. Jääkaappi ja sen yläosassa oleva pakastin toimivat hyvin ja pakastin jäädyttää.
Kaasuja ei ole huollettu eikä koeponnistettu. Uutta kaasu-sekä sähkö jääkaappia ei ole kytketty kaasu verkkoon.
Vaunussa on kaksi vesipistettä: keittiössä ja wc:ssä, jonka bide-suihku on erittäin käytännöllinen. Vesiklosetti on korvaamaton.
Vetopää, työntöjarru ja automaattinokkapyörä on tarkasttettu. Tällöin on jarrut huollettu ja laakereiden rasvat vaihdettu. Alusta on ehjä. Vaunun taka kulmassa edellisen omistaja tekemä reikä joka paikattu hyvin. Vaunusta löytyy tunturi kytkin ja perässä ulkona on tilaa laskettelu varusteille. Vaunu on kaikinpuolin ehjä ja tiivis, mutta siinä on luonnollista kulumaa ja käytön jälkiä.
Soliferi on valmiina matkaan! Tule ihastumaan! Piilota »